Kup BiH

Hat-trick Ante Radeljića; Velež nakon golijade u četvrtfinale

Sport / Nogomet | 22. 10. 2014. u 15:00 S. M.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Danas je odigrano sedam preostalih uzvratnih utakmica i to po lošem vremenu i još gorim terenima. Nakon Sarajeva koje je prošlo jučer, prolaz u četvrtfinale izborili su Zrinjski, Borac, Mladost, Velež, Široki Brijeg, Olimpic i Zvijezda.

Zrinjski je nakon 3:2 u Ljubuškom i u Mostaru svladao Slogu. Bilo je 4:1 za aktualnog prvaka BiH, a proslavio se stoper Anto Radeljić koji je postigao hat-trick, vjerojatno prvi u karijeri! Jedan gol za Mostarce dodao je Krešo Kordić, a za goste je pogodio Mirko Jelčić.

Radeljić je sva tri gola postigao u razmaku od dvadesetak minuta, od 44. do 64. minute.

Prolaz je osigurao i Velež i to nakon golijade u Vitezu. Domaći su triput vodili, a Velež je triput izjednačavao, da bi završilo s 3:3. Rođeni su prošli u drugu fazu zahvaljujući 2:0 iz prvog susreta.

Dva gola za domaće postigao je Pinjuh, a jedan Jurčević, dok su kod Veleža zabijali, Janković, Hebibović i Zvonić.

Jedini koji je danas izborio pobjedu, ali nije prošao, bio je Čelik, no 0:4 iz prve utakmice bilo je više nego dovoljno za Olimpic.