Muška utakmica

Nesretan poraz Rijeke u Pireju

Sport / Nogomet | 16. 08. 2017. u 21:12 Z.S.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Nogometaši Rijeke poraženi su u prvom dvoboju 4. pretkola Lige prvaka u Pireju od Olympiacosa s 1:2 (1:0) i to golom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Pogodak je za Rijeku postigao Araujo Heber (42), dok su strijelci za Olympiacos bili Vadis Odjidja-Ofoe (66) i Jacques Romao (90+3). Od 82. minute je Rijeka igrala bez isključenoga Leonarda Žute.

Rijeka je nesretno izgubila u vrućem Pireju, a hrvatski prvak je bio nadomak velikom uspjehu da ostane neporažen kod grčkog prvaka. No, Riječani su primili gol s igračem manje u trećoj minuti nadoknade te će za prolaz za sedam dana na Rujevici morati pobijediti Olympiacos.

Momčad Matjaža Keka odigrala je odličnu, mušku utakmicu na Karaiskakiju, poveli su golom Hebera u 42. minuti i bili na pragu šokirati slavni grčki klub. Grci su spretno i sretno preokretom slavili, no gol Hebera ulijeva nadu da Hrvatska ipak ove sezone može imati predstavnika u Ligi prvaka.

Rezultati prvih susreta četvrtog i posljednjeg pretkola nogometne Lige prvaka:

Olympiacos - Rijeka 2:1 (Odjidja 66. Romao 90+3 / Heber 42)
Celtic - Astana 5:0 (Postnikov 32-ag, Sinclair 42, 60, Forrest 79, Griffiths 89)
Hapoel Be'er Sheva - Maribor 2:1 (Nwakaeme 12, Tzedek 45-11m / Tavares 10)
Istanbul Basaksehir - Sevilla 1:2 (Elia 64 / Escudero 16, Ben Yedder 84)
Napoli - Nica 2:0 (Mertens 13, Jorginho 70-11m)