Osam medalja za APK Zrinjski u triatlonu i plivačkom maratonu

Sport / Flash | 29. 07. 2014. u 10:00 S. M.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

U organizaciji Triatlon kluba Split i Eko sela Grabovica 25. srpnja 2014. održan je 1. triatlon 'Buško jezero 2014' na kojem su sudjelovala tri člana APK Zrinjski Mostar, Jadranko Alilović, Boško Bošković i Zdravko Bošković.

U disciplini supersprint triatlon ( 375 m plivanje, 10 km vožnja bicikla i 2500 m trčanje) Boško Bošković je zauzeo prvo mjesto (kategorija mlađi kadeti), Zdravko Bošković drugo mjesto (kategorija mlađi kadeti), a Jadranko Alilović peto mjesto (kategorija veterani).

U nedjelju je APK Zrinjski Mostar sudjelovao je na 6. međunarodnom plivačkom maratonu Buško jezero 2014. s četiri natjecatelja. U konkurenciji od preko 40 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine te Hrvatske, u disciplinama od 2500m i 300m , predstavnici mostarskog kluba su osvojili šest medalja.

Ana Čović je osvojila prvo mjesto u disciplini 2500m u apsolutnoj kategoriji kao i u kategoriji od 14 do 19 godina. Kristina Čović je osvojila treće mjesto disciplini 2500m u konkurenciji od 14 do 19 godina.

Boško Bošković je u disciplini 300m osvojio prvo mjesto u apsolutnoj kategoriji, kao i u kategoriji od 14 do 19 godina. Zdravko Bošković je u disciplini 300m osvojio treće mjesto u kategoriji od 14 do 19 godina.

Natjecatelje je pratila trenerica Jelena Letica.