Rusija

Portugal i Meksiko u polufinalu Kupa konfederacija

Sport / Nogomet | 24. 06. 2017. u 19:11 S.K.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Nogometne reprezentacije Portugala i Meksika izborile su plasman u polufinale Kupa konfederacija, dok je za domaćina Rusiju i Novi Zeland natjecanje završilo.

U susretu posljednjeg, trećeg kola skupine A Portugal je pobijedio Novi Zeland 4:0, dok je u izravnom sudaru za prolaz Meksiko pobijedio Rusiju 2:1.

Europski prvak je rutinski stigao do pobjede protiv Novog Zelanda, a golove su zabili Cristiano Ronaldo (33.-11m), Bernardo Silva (37.), Andre Silva (80.) i Nani (90.).

Portugal je na koncu osvojio prvo mjesto sa sedam bodova koliko je sakupio i Meksiko, no Portugalci su imali bolju razliku pogodaka.

U drugom susretu gledali smo sraz izravnih suparnika za prolaz. Rusiji je za plasman u polufinale trebala pobjeda i premda je 'zbornaja' povela 1:0, nije uspjela.

Domaćin je stigao do vodstva u 25. minuti golom Aleksandera Samedova. Međutim, samo pet minuta kasnije izjednačio je Nestor Araujo. U drugom dijelu Meksiko je poveo u 52. minuti golom Rodriga Lozana nakon velike pogreške vratara Igora Akinfejeva. Herctor Herrera je uputio dugačku loptu prema ruskim vratima, Akinfejev je izašao do ruba kaznenog prostora, no Lozano je stigao prije do lopte i glavom prebacio rusku 'jedinicu'.

U nastavku susreta Rusija je pokušala okrenuti rezultat, međutim nakon što je u 68. minuti isključen Juri Žirkov priči je bio kraj. Meksiko je do kraja susreta rutinski obranio prednost.

Portugal će u polufinalu igrati protiv drugoplasirane ekipe iz skupine B, dok će Meksiko igrati protiv pobjednika skupine A.

Uoči zadnjeg kola Njemačka i Čile imaju po četiri boda, a Kamerun i Australija po jedan bod. U zadnjem kolu u nedjelju se sastaju Njemačka - Kamerun i Čile - Australija.

REZULTATI:

Novi Zeland - Portugal 0:4 (Ronaldo 33-11m, Bernardo Silva 37, Andre Silva 80, Nani 90+1)
Meksiko - Rusija 2:1 (Araujo 30, Lozano 52 / Samedov 25)