Važni bodovi za Europu

Široki minimalno slavio protiv Borca

Sport / Nogomet | 04. 05. 2016. u 16:47 D.L.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Nogometaši Širokog Brijega upisali su minimalnu 1:0 pobjedu protiv banjalučkog Borca u 28. kolu Premijer lige BiH i tako upisali veoma važna tri boda u borbi za Europu.

U prvom dijelu susreta na Pecari igralo se uglavnom na sredini terena, a ''Plavo-bijeli'' su imali dvije izgledne prilike preko Barišića i Brekala, no njihovi udarci glavom nisu bili precizni. Gosti su zaprijetili u dva navrata preko kontri, no nisu uspjeli zatresti mrežu vratara Solde.

U drugom dijelu ulaskom Wagnera igralo se nešto dinamičnije, a Široki je sve više prijetio. U 54. minuti Brekalo je snažno glavom pucao, no vratar Ružić obranio je udarac. U 58. minuti nakon gužve u šesnaestercu pao je Wagner, sudac se nije oglasio, lopta je došla do Goodnessa Ajayi koji iz neposredne blizine pogađa za 1:0.

Do kraja susreta Široki je mogao i udvostručiti vodstvo, no udarce Wagnera i Kožulja izblokirali su gostujući braniči.

U 20. kolu Široki Brijeg ide u goste otpisanoj Drini.