široki velež 1:0

Široki 'zakovao' Velež na dno premijerligaške ljestvice

Sport / Nogomet | 30. 08. 2015. u 18:48 S. M.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

U pretposljednjoj utakmici 6. kola Premijer lige BiH Široki Brijeg je pred oko dvije i pol tisuće na Pecari svladao mostarski Velež s 1:0. Tom pobjedom Široki je izbio na treću poziciju, a u isto vrijeme Velež je ostao 'zakovan' na dnu ljestvice, sa samo tri osvojena boda.

Rođeni su se na Pecari solidno držali sve do posljednjih dvadesetak minuta kada ih je domaćin slomio golom iz prekida. Bio je to treći uzastopni poraz Veleža koji će produžiti krizu u ovom klubu.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti. Maletić je sjajno uposlio Ćemalovića, a ovaj traljavo šutirao. Nakon toga prijetio je uglavnom Široki Brijeg, a vratar Bobić imao je pune ruke posla i zaustavio je nekoliko opasnih udaraca Wagnera i ostalih igrača.

U 68. minuti Wagner je sjajno šutirao glavo, no Bobić još bolje intervenirao i izbacio loptu u korner. Ipak, iz tog kornera Široki je zabio. Slavko Bralić visoko je skočio i matirao Bobića za veliko slavlje na Pecari.

Na kraju je malo i zaiskrilo među igračima, pa je sudac Šehović pokazao par žutih kartona nekoliko minuta nakon zadnjeg  zvižduka.