Neviđena drama

Šok u Beogradu: Cibona uzela Crvenoj zvezdi finale i Euroligu!

Sport / Košarka | 24. 04. 2014. u 20:47 I. M.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Košarkaši Cibone izborili su plasman u finale regionalne ABA lige nakon što su u prvom polufinalnom susretu Final Foura u Beogradu pobijedili Crvenu zvezdu 75:70 te tako osigurali i plasman u Euroligu iduće sezone.

U šokantnoj utakmici Cibosi su napravili ogromno iznenađenje, zapravo senzaciju, jer su sa samo sedam korištenih igrača dobili najbolju ekipu regularne sezone.

Cibona je odigrala tri i pol briljantne četvrtine, a potom u posljednje tri minute umalo sve uprskala. Ipak u dramatičnoj završnici 'vukovi' su iščupali jednu od najvažnijih pobjeda posljednjih godina.

Cibonu su do velikog uspjeha predvodili sjajni Jerel Blassingame sa 28 koševa i 9 asistencija, te Dario Šarić sa 21 košem, 15 koševa i 6 asistencija.

Mostarac Marin Rozić i Širokobriježanin Darko Planinić dodali su po osam poena.

Cibona je utakmicu dobila s čak 20 izgubljenih lopti.

Kod domaćina koji je pred 10.000 gledatelja odigrao u grču jedii raspoložen bio je Jaka Blažič s 25 koševa, koji je završio u suzama.

U drugom polufinalnom susretu u petak u 20.00 sati sastaju se Partizan i Cedevita, a finale je na rasporedu u nedjelju.

Finalisti idu izravno u Euroligu, a Crvena zvezda će morati u kvalifikacije.