liga 12

Student pregazio Građanski, Bošnjak pobijedio Široki

Sport / Košarka | 06. 02. 2016. u 19:12 I. M.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Košarkaši Studenta ostvarili su važnu pobjedu u okviru 19. kola Lige 12 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine. Student je pred malobrojnim gledateljima u dvorani Bijeli brijeg pregazio Građanski iz Bijeljine sa 97:62 i došao do devete pobjede u prvenstvu.

Ovi bodovi posebno su važni za mostarsku momčad, jer će ih vrlo vjerojatno prenijeti u Ligu za ostanak.

Najvažniji trenutak utakmice dogodio se početkom druge četvrtine. Građanski je smanjio na tri razlike (26:23) i prisilio trenera domaćih Nevena Nikolića da pozove time-out. Nakon minute odmora Student je zaigrao bolje i serijom 18:4 otišao je na odmor s visokih 17 razlike (44:27).

Već na početku drugog dijela Student je otišao preko 20 razlike, pa je sve do kraja bilo odrađivanje posla.

Ramo Rizvić (21 poen, 11 asistencija, 7 skokova) i Ismet Sejfić (20 koševa, 8 skokova) ispunili su svoju kvotu, a odličnu partiju imali su Dejan Marković (15 poena, 7 asistencija) i Atif Durak (14 poena).

Kod gostiju je samo Milan Janjušević (25) bio dvoznamenkast.

U Hadžićima je Bošnjak napravio malo iznenađenje pobijedivši Široki (80:78), no gostima ovaj poraz neće smetati, jer se ovi bodovi ne prenose.