'Nula' na Otoci

U derbiju kola Olimpic i Široki Brijeg odigrali neodlučeno

Sport / Nogomet | 25. 10. 2014. u 14:23 D.L.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

U derbi susretu 12. kola odigranom na stadionu Otoka u Sarajevu, drugoplasirani Olimpic i lider prvenstva Široki Brijeg odigrali su neodlučeno (0:0).

Već tradicionalno na utakmici ovih momčadi ‘pada’ malo golova, a to je potvrdio i današnji susret u kojem su obje momčadi imali svoje prilike, no nisu ih uspjeli iskoristiti.

Široki je prvi ozbiljnije zaprijetio već u 7. minuti kada se Filip Mihaljević našao u situaciji jedan na jedan s vratarom Oštrakovićem, no vratar Olimpica bio je uspješniji.

Olimpic je sredinom poluvremena konstantno pritiskao gostujuću obranu, no nisu uspjeli postići pogodak, dok su ‘Plavo-bijeli’ s Pecare svoje prilike tražili preko kontre. Do kraja prvog dijela bez izglednih šansi za obje momčadi te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

U nastavku igre, točnije u 57. minuti trener Slaven Musa izvršio je dvostruku zamjenu, igru su napustili Plazonić i Mihaljević, a ušli su Landeka i Ivanković, dok je naknadno Peko zamijenio Ćorluku.

U 64. minuti Široki je imao dobru priliku, kada je pored Oštrakovićevih vrata pucao stoper Pandža na ubačaj Zakarića. U 77. minuti zaprijetio je Olimpic, a udarac Pandže odlično brani vratar Soldo, a samo minutu poslije Ivanković nije uspio matirati Oštrakovića.

Osam minuta prije kraja susreta, Marković i Wagner su kombinirali, a Brazilčev udarac prošao je tik uz stativu.

Široki Brijeg je s 27 bodova i dalje na vrhu premijerligaške ljestvice, a Zrinjski se pobjedom kod Travnika (0:3) približio na samo bod zaostatka.

NK Široki Brijeg: Soldo, Pandža, Ćorić, Mihaljević, Zakarić, Wagner, Ćorluka, Kožulj, Brekalo, Plazonić, Marković. Trener: Slaven Musa.

FK Olimpic: Oštraković, Merajić, Regoje, Brković, Muharemović, Pandža, Smajić, Bogičević, Subašić, Gligorov,Handžić. Trener: Mirza Varešanović.