Kup BiH

Velež ostvario dobar rezultat pred uzvrat u Vitezu

Sport / Nogomet | 01. 10. 2014. u 14:45 S. M.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Velež je pobijedio Vitez s 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine. Rođeni su u Vrapčićima, pred nekoliko stotina ljudi gledatelja, svladali Vitežane koji nisu ništa pokazali u prvoj utakmici.

Mostarci u Vitez odlaze s dva gola prednosti i imaju otvoren put ka četvrtfinalu Kupa BiH.

Velež je poveo već u devetoj minuti kada je Zvonić pronašao Vladavića, ovaj se spetljao, ali ipak dodao Anelu Hebiboviću, a ovaj preciznim udarcem pogađa za vodstvo Veleža.

Nakon gola Velež je promašio nekoliko odličnih šansi, no domaći su na odmor uspjeli otići s dva gola prednosti, jer je minutu prije kraja poluvremena Anel Hebibović zakucao odbijenu loptu u mrežu Viteza.

Vitez je prvi šut u okvir gola Veleža uputio tek u 79. minuti i zamalo nije zabio gol. Ante Pinjuh je iz okreta šutirao, no Dragojević je krajnjim naporom zaustavio šut bivšeg igrača Branitelja i Širokog Brijega.