Liga prvaka

Viole opet kobne za Plemiće

Sport / Nogomet | 19. 07. 2017. u 17:50 S.K.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Maribor je opet, kao i prije tri godine, bio koban za Zrinjski. U uzvratu 2. pretkola Lige prvaka slovenski je prvak u svom Ljudskom vrtu odigrao 1:1 sa Plemićima i tako s ukupnih 3:2 prošao dalje.

Večerašnja startna postava Zrinjskog u tri se imena razlikovala od one koja je prošlog tjedna u Mostaru krenula protiv Maribora.

Tako su večeras od početka krenuli Marin Galić, Ognjen Todorović i Marko Perišić, a priliku s klupe čekali će starteri iz prve utakmice, Marijan Ćavar i Mario Barić, dok je Saša Kajkut u međuvremenu napustio klub.

U 7. minuti Zrinjski je poveo - nakon lijepe akcije zabio je strijelac iz Mostara, Ognjen Todorović.

Plemići su bili ti koji su sljedeći zaprijetili, u 20. minuti topovskim je udarcem zaprijetio Stojkić čiji udarac je završio tik iznad grede.

Kazna je došla u 27. minuti kada je Viler udarcem, koji je više ličio na ubačaj nego na direktan udarac, savladao nesmotrenog Pirića, kojem je ovo pak vjerojatno posljednja utakmica na vratima Plemića.

Bilo je to sve vrijedno spomena u prvom dijelu, tek u 60. minuti tribine su živnule nakon što je Katanec nakon prekida iz izgledne situacije tukao u blok Slovenaca.

U 73. zaprijetio je rezerva Ćavar sjajnim udarcem sa dvadesetak metara, ali Handanovič je bio na mjestu.

U 81. minuti Tavares je iz solidne pozicije tukao poted gola, što je bila posljednja izgledna situacija na susretu.

Tako je ostala živjeti tradicija koja kaže da bh. prvaci prvu prepreku u Ligi prvaka nisu preskočili od 2008. godine, kada je Modriča izbacila Dinamo iz Tirane.

Zrinjski za vikend čeka start prvenstvene kampanje, koju će započeti gostovanjem na Koševu.

Maribor - Zrinjski 1:1 (3:2)