oproštaj od navijača

Zrinjski bez problema s Olimpicom, odluka o Europi u zadnjem kolu

Sport / Nogomet | 23. 05. 2015. u 16:39 I. M.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

U pretposljednjem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je na svom terenu porazio Olimpic s 2:0 i napravio novi korak ka plasmanu u Europsku ligu.

Naime, nogometaši mostarske ekipe sada imaju tri boda više od Širokog Brijega, koji je odigrao 1:1 kod Slavije, ali će u posljednjem kolu morati ostati neporažen na Pecari kako bi zadržao treće mjesto i izborio Europu, bez obzira na ishod finala Kupa.

Zrinjski je ekipu Olimpica dobio drugi put i njihovom četvrtom ogledu u ovoj sezoni, ali i prvi put pod Bijelim brijegom još od 2011. godine.

Vučini Šćepanoviću priznanje 'Filip Šunjić – Pipa'

Tradicionalno uoči posljednje domaće utakmice sezone Klub navijača 'Ultras Mostar' dodjeljuje priznanje 'Filip Šunjić – Pipa' igraču koji se, prema navijačima, istaknuo zalaganjem prema dresu, klubu i odnosom prema navijačima. Petnaesti put su Ultrasi dodijelili ovo priznanje, a za ovu sezonu ga je dobio Vučina Šćepanović.

Pripremajući se za uzvrat finala Kupa Olimpic je u Mostar došao bez nekoliko važnih igrača što je olakšalo posao Zrinjskom koji je već do poluvremena zabio dva gola – više nego u prethodna tri ovosezonska okršaja.

Domaći su poveli u 20. minuti kada je Stevo Nikolić glavom pogodio nakon ubačaja Zvonimira Blaića. Dvadeset minuta kasnije pao je drugi gol i to nakon krasne akcije.

Crnov je uposlio Nikolića, ovaj proslijedio za Đurića koji na drugoj strani pronalazi usamljenog Ognjena Todorovića za laganih 2:0.

Koliko je šansi imao Zrinjski u prvom dijelu mogao je i uvjerljivije voditi, a uz to je i postigao gol, no pogodak Nikolića poništen je zbog zaleđa.

Prvu pravu prigodu Olimpic je imao tek u 56. minuti, no Osmanagić je s 15 metara tukao tik pored lijeve vratnice Ratka Dujkovića.

Drugo poluvrijeme bilo je siromašno akcijom i prilikama, pa se samo čekao kraj i vijest o konačnom rezultatu iz Istočnog Sarajeva. Ipak, kako dobrih vijesti za domaćine nije bilo, odluka o putnicima u Europu past će ili u srijedu nakon uzvrata finala Kupa ili u subotu nakon hercegovačkog derbija.

Rezultati pretposljednjeg, 29. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine: